Loading...

Technologia, czyli przepis na zorganizowaną produkcję

Produkcja.NET pozwala na elastyczne podejście do tworzenia i zarządzania dokumentacją technologiczną oraz znacząco ułatwia tworzenie wariantów technologii dla produktów podobnych w produkcji zleceniowej.

Tło ekranu

Dokumentacja technologiczna

Zestaw funkcjonalności Produkcja.NET odpowiedzialny za dokumentację technologiczną pozwala na uporządkowanie i usystematyzowanie całego procesu związanego z wytwarzaniem produktów.

Na początku powstaje „przepis”, w jaki sposób, przy użyciu jakich materiałów i na jakich stanowiskach oraz w jakim czasie, mają być wykonywane operacje technologiczne mające doprowadzić do wytworzenia wyrobu gotowego. Dopiero na podstawie tak zdefiniowanego „przepisu” – technologii powstaje zlecenie na produkcję.

Definicja technologii jest podstawą uruchomienia zlecenia produkcyjnego. Sparametryzowany, łatwy w obsłudze interface modułu jest podzielony na podstawowe obszary danych (Karty Technologiczne, Materiały, Struktura Złożenia Wyrobu), które wymagają zdefiniowania niezbędnego minimum. Pozwala to na ergonomiczne i szybkie tworzenie dokumentacji technologicznej, jako bazy całości systemu do wspomagania zarządzania procesami produkcji.

W przeciwieństwie do wielu programów do planowana, Produkcja.NET opiera się o słowniki i parametry, co umożliwia szybkie tworzenie odmian technologii, czyli Wyrobów Podobnych. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne firmom prowadzącym produkcję na zlecenie.

Planowanie oparte na danych

Technologia

Pozwala na łatwe tworzenie oraz modyfikacje już istniejących technologii

Pomoce Warsztatowe

Umożliwia wyświetlanie list narzędzi oraz przewodników warsztatowych i dokumentacji graficznej (plany) bezpośrednio w Kiosku Warsztatowym.

Wyroby Podobne

Ułatwia ekspresowe tworzenie wariantów technologii w oparciu o wcześniej zdefiniowane parametry

Integracja z Systemami CAD /PDM

Pozwala na przekazanie plików danych z oprogramowania zewnętrznego do maszyn sterowanych cyfrowo

Import Danych Zewnętrznych

Bezpośrednio korzysta z danych przedsiębiorstwa udostępnionych w systemie ERP

Symulacja Kosztów

Usprawnia szacowanie jednostkowych i całościowych kosztów wytworzenia produktu

Do czego możesz wykorzystać moduł Produkcja.NET ?

1
Twórz rzetelną dokumentację

Niezależnie od tego, czy definiujesz technologię od samego początku, korzystasz z danych zebranych w arkuszach kalkulacyjnych, wcześniejszych realizacji czy programów inżynieryjnych dzięki Produkcja.NET Twoja dokumentacja jest spójna i gotowa do natychmiastowego wykorzystania

2
Łatwo oceniaj koszt nowej technologii

Dzięki funkcjonalności Wyrobów Podobnych łatwo i szybko wykonasz szacunkowe koszty wytworzenia produktów o parametrach zbliżonych do tych powstających na podstawie już zdefiniowanych technologii

3
Korzystaj z integracji z systemem ERP

Produkcja.NET pracuje w oparciu o wykorzystywany w firmie system ERP. Pozwala to na zintegrowanie danych rozproszonych w strukturze organizacyjnej tworząc tak zwane „jedno źródło wiedzy” oraz umożliwia natychmiastowe tworzenie zaawansowanych analiz i raportów – bez potrzeby angażowania działu IT.

Zapytaj o rozwiązanie dla Twojej firmy

Nie czekaj, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania lub zaprezentujemy nasz produkt w konfiguracji dla Twojej branży.

Informacje kontaktowe
Media: Forbes logo
Partnerzy IT: Microsoft logo Comarch logo
Góra